Na úřadech práce se rozběhly velké přesuny úředníků. Odboráři říkají, že tak rozsáhlé přesuny zaměstnanců „pracáku“ nepamatují. Vedení úřadu zaslalo minulý týden krajským ředitelům požadavky, kolik lidí z 11 tisíc zaměstnanců musí odejít ze svých míst. Celkem se jedná o 496 míst, tedy asi 4,5 procenta všech lidí.

Podle vedení Úřadu práce ČR je to výsledek několikaměsíční „revize personální kapacity“ jednotlivých poboček. Zároveň úřad říká, že nejde o propouštění, ale o převedení lidí z agend, kde jich je nadbytek, na jiná místa. Ne každý zaměstnanec ale bude ochoten nabízené jiné místo přijmout a dá raději přednost několika měsícům pobírání platu mimo službu a následnému odstupnému. A není jasné, kolik úředníků novou nabízenou pozici přijme a na kolik vyjde odchodné těch, kteří na nabídku jiného místa nepřistoupí.  

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.