Upozorňujeme, že dne… Tak obvykle začíná sdělení obecního rozhlasu, po kterém zpravidla následuje hudební vložka dechovky. Dodnes je to nejčastější komunikační nástroj řady obcí. A z hlediska stálých obyvatel rovněž nástroj nejjednodušší a nejdostupnější. Člověk hned ví, co se děje a kam má přijít.

Víkendový návštěvník může s nelibostí poznamenat, že výstavu největšího tuřínu není nutné avizovat v sobotu v osm ráno, kdy má každý „slušný“ příslušník kavárny kteréhokoliv města ještě půlnoc. To je ovšem nejmenší problém sdělování informací prostřednictvím cca 130 let starého Marconiho vynálezu. Horší je, že se podobným způsobem, nebo například prostřednictvím místních zpravodajů tištěných na papíře, sdělují i zásadní věci včetně potenciálního vyvlastnění. A to v době digitalizace státní správy, datových schránek, e-mailů, telefonů a všeobecné dostupnosti.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.