Britové mají nový koníček: lamentování nad tím, jak jsou chudí. Stačí si do vyhledávače zadat spojení „chudá Británie“ a na toto téma vyjede spousta aktuálních článků. Jejich autoři jsou především pravicoví komentátoři nebo analytici. A to hlavně ti, kteří byli velkými zastánci brexitu.

„Předstihují nás Slovinci a Poláci nejsou příliš daleko,“ stěžuje si Daniel Hannan, bývalý europoslanec za vládní Konzervativní stranu a jedna z hlavních postav kampaně za vystoupení Spojeného království z Evropské unie – brexit si Britové odhlasovali v referendu v roce 2016.

„Británie je chudou zemí a bude dále chudnout. Propast mezi Británií a Spojenými státy je větší než mezi Británií a Rumunskem,“ dodává Sam Ashworth-Hayes, komentátor konzervativního deníku Daily Telegraph. Brity mladší 50 let dokonce vyzval, aby svůj stát co nejdřív opustili a vydali se hledat štěstí jinam.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte nejlepší newsletter v Česku věnovaný EU Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska a Kateřina Šafaříková.