Doznání: Bylo mi 13, když jsme měli ve výtvarné výchově vyrobit vánoční přání. Já nakreslil německou raketu V2 z druhé světové války a doplnil ji nápisem „Veselé Vánoce, Londýne“. Nechápal jsem, proč učitelka ztropila skandál a odvedla mě k řediteli mé základní školy – o druhé světové válce a cestě k ní jsem už tehdy přečetl desítky knih, naprosto jasně jsem si byl vědom zla nacismu. Tak proč ten povyk, vždyť šlo jen o ironii, klukovinu... Dnes samozřejmě vím, že učitelka reagovala správně, když pro tenhle rádoby vtip neměla pochopení.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









