Po srpnové ceníkové smršti oznámil jako poslední z velkých dodavatelů v pátek zlevnění ČEZ. I polostátní společnost nabídne zákazníkům od poloviny září roční fixní ceny elektřiny a plynu výrazně pod vládním stropem. Tím však napětí, co s účty za elektřinu udělá příští leden, nekončí. „Tématem podzimu bude stanovení regulované části ceny. Diskuse se vedou, ale záleží na rozhodnutí vlády,“ prohlásil šéf společnosti ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

Ze zveřejněných čísel v návrhu státního rozpočtu na příští rok je přitom patrné, že odběratelé si navzdory poklesu tržních cen připlatí, a sice za regulovanou složku koncové ceny elektřiny. Pro domácnosti to může být až 495 korun za megawatthodinu. Především firmy však budou platit více, než byly zvyklé.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.