Aby mohly růst platy učitelům, bude potřeba ušetřit na platech nepedagogických pracovníků ve školách – tedy uklízeček, kuchařek, školníků či asistentů pedagoga. Nový návrh státního rozpočtu pro resort školství počítá s tím, že jejich počet klesne zhruba o čtvrtinu, zmizet by mělo dvacet tisíc míst. Podle ministra školství Mikuláše Beka (STAN) mají odchodu zaměstnanců ze škol zabránit jejich zřizovatelé, tedy města a kraje. Ty ale na personál doplácet odmítají.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









