Vypadalo to až neuvěřitelně. Milion korun na opravu baráku bez jakýchkoliv podmínek. Stačí vypsat žádost, poslat a pak přijdou peníze.

Jenže propagace programu „Oprav dům po babičcsi e“ by se měla dostat do učebnic marketingu, konkrétně do kapitoly „Jak to nedělat“. A celou komunikaci moc nevylepšil ani ministr životního prostředí Petr Hladík, do jehož resortu program spadá. Citujme z podcastu HN: „Vycházíme ze stávajícího veleúspěšného programu Nová zelená úsporám, který funguje přes všechny vlády od roku 2009 a nikdy tyto omezující podmínky neměl. A to z jednoho důvodu. Cílem je zateplit, renovovat dům a snížit výdaje na energie a také pomoci klimatu, pomoci dostát našim klimatickým závazkům.“ Není divu, že s takovou všeobjímající zelenou legendou doznal program změn, že se podmínky zpřísnily, a nově tak bude určen jen pro ty, kteří žádnou jinou nemovitost nemají.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.