Vyhrocenou pokerovou partii poslední měsíce připomínala roztržka mezi ministerstvem financí a ministerstvem průmyslu. Zbyněk Stanjura (ODS) a Jozef Síkela (za STAN) se přetahovali, o kolik stát uleví či neuleví odběratelům elektřiny z poplatku na dotované zdroje, který je součástí ceny elektřiny. Zatímco Síkela postupně zvyšoval sázky až do té míry, že stát zaplatí za domácnosti a firmy celých 36 miliard, které podporované zdroje v příštím roce spolknou, strážce státní kasy Stanjura přebíjel tím, že erár nedá téměř nic. A nakonec vyhrál.
Co se dočtete dál
- O kolik a proč zdraží elektřina?
- Co to znamená pro domácnosti a průmysl?
- Proč to nemusí být poslední poplatek, které elektřinu podraží?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









