Britská fintechová společnost Revolut se se svým investorem SoftBank dohodla na zjednodušení vlastnické struktury. Je tak blíže získání dlouho odkládané bankovní licence na svém domácím trhu, píše s odkazem na tři osoby obeznámené se situací deník Financial Times (FT).

FT uvádí, že Revolut a SoftBank vedly několikaměsíční jednání, přičemž japonský investor požadoval řádnou kompenzaci za to, že se vzdá své prioritní třídy akcií. Nejhodnotnější britský fintech může získat britskou bankovní licenci pouze v případě, že se zbaví prioritních akcií v držení investorů včetně SoftBank.

Podle zprávy deníku britská centrální banka Revolutu nařídila, aby svých šest tříd akcií sloučil do jedné. Byla to podmínka pro udělení plné licence, o kterou společnost poprvé požádala před více než dvěma a půl lety.

Zásadní dohoda uzavřená minulý týden nezahrnuje žádnou novou emisi zvláštních akcií pro SoftBank a nebude mít ani finanční dopad na společnost, uvádí FT. Podle zprávy také další investoři, jako například Tiger Global Management, společnost rizikového kapitálu TCV, Balderton Capital a Ribbit Capital, buď souhlasili s převodem svých akcií do jedné třídy, nebo o tom vedou závěrečná jednání.

Společnost Revolut uplatnila v roce 2021 speciální bankovní licenci v České republice. Tato licence umožňuje firmě Revolut Bank poskytovat omezené bankovní služby prostřednictvím aplikace Revolut spolu s řadou finančních služeb a produktů, které poskytují jiné firmy z Revolut Group.

Společnost nemá fyzické pobočky. Nabízí digitální bankovnictví, převody peněz a obchodování s kryptoměnami a s akciemi prostřednictvím jediné aplikace. Po celém světě má nyní více než 30 milionů zákazníků.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist