Texaského soudce Davida Jonese čeští investoři dobře znají. Byl to právě on, kdo se rozhodl schválit restrukturalizaci britské chemičky Venator, což je ve výsledku připravilo o naději, že nepřijdou téměř o všechen svůj akcionářský majetek. Češi přitom před bankrotem společnosti skoupili akcie Venatoru v přepočtu za stovky milionů korun.

V neděli zahraniční média informovala, že soudce Jones rezignoval a čelí etickému vyšetřování, které podnítily informace o jeho milostném vztahu s konkurzní právničkou. Vaz mu zlomil případ zkrachovalé energetické společnosti McDermott.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Co přesně vedlo k pádu soudce Davida Jonese?
  • Které případy pravděpodobně čeká prověřování?

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze