Od letošního června je jednatřicetiletý Ondřej Pilný v čele české pobočky největší kryptoměnové burzy světa Binance. Má za sebou sedm let v oboru, jehož hlavní protagonisté namísto kravaty a korporátní opatrnosti obvykle neřeší, co mají na sobě a zda svými slovy někoho nenaštvou. Na Pilném je ale patrné, že si dává pozor, aby nepřestřelil. Na rozhovor přišel sice v „obvyklé“ mikině, ale bez kapuce. A při několika otázkách se omluvil, že ač by rád, konkrétnější být nemůže. Jak velkou firmu zastupuje, jasně říkají čísla.

Na Binance se i během letošního relativního útlumu denně protočí běžně víc než pět miliard amerických dolarů, tedy skoro 120 miliard korun. V posledních dnech, kdy trh opět začal růst, pak denní objem obchodů vzrostl na více než dvojnásobek. A Česko je pro burzu z globálního pohledu velmi důležité.

Kryptoměny zde používá téměř půl milionu lidí. A Pilný připouští, že toto číslo se řádově přibližuje celkovému počtu českých klientů Binance. V prvním rozhovoru pro tuzemská média od svého nástupu do čela tuzemské pobočky burzy mluví o dalších plánech na zdejším trhu. Binance podle něj už brzy spustí spolupráci s jednou z velkých pražských univerzit a pracuje také na tom, aby čeští uživatelé mohli snadněji obchodovat.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak se Pilný ve svých 31 letech dostal k šéfování české pobočce Binance? Kolik má zhruba u nás klientů?
  • Jak se hodlá největší kryptoměnová burza světa přizpůsobit českým zákazníkům? Otevře u nás kamennou pobočku?
  • Jaké podvody teď „frčí“ ve světě kryptoměn a Binance se kvůli nim často obrací na policii?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.