Zbavit se pracovníka, který firmě nic nepřináší, by mohlo být nově jednodušší. Ekonomičtí poradci tlačí na vládu, aby umožnila rozvolnění podmínek pracovního poměru. K nim se přidali i někteří poslanci, kteří už začali sami podnikat kroky ke změně. Poukazují právě na to, že „problémoví“ zaměstnanci nebo ti bez výkonu, pokud hrubě neporuší pracovní kázeň, jsou v Česku nepropustitelní. 

„I to vede ke snížení produktivity práce firem, a tudíž ke ztrátě konkurenceschopnosti na světových trzích,“ stojí v jednom z bodů proinvestičních opatření, jež Národní ekonomická rada vlády (NERV) poslala nedávno kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS).

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Co pomůže trhu práce?
  • K čemu je dobrá výpověď bez udání důvodu?
  • Co navrhují ekonomové?
  • Kteří politici jsou pro rozvolnění pravidel pracovního poměru?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se