Zbavit se pracovníka, který firmě nic nepřináší, by mohlo být nově jednodušší. Ekonomičtí poradci tlačí na vládu, aby umožnila rozvolnění podmínek pracovního poměru. K nim se přidali i někteří poslanci, kteří už začali sami podnikat kroky ke změně. Poukazují právě na to, že „problémoví“ zaměstnanci nebo ti bez výkonu, pokud hrubě neporuší pracovní kázeň, jsou v Česku nepropustitelní.
„I to vede ke snížení produktivity práce firem, a tudíž ke ztrátě konkurenceschopnosti na světových trzích,“ stojí v jednom z bodů proinvestičních opatření, jež Národní ekonomická rada vlády (NERV) poslala nedávno kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS).
Co se dočtete dál
- Co pomůže trhu práce?
- K čemu je dobrá výpověď bez udání důvodu?
- Co navrhují ekonomové?
- Kteří politici jsou pro rozvolnění pravidel pracovního poměru?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











