Před šesti lety se Dominik Feri stal nejmladším českým poslancem. Nyní získal další primát: je prvním vysokým tuzemským politikem, kterého soud poslal do vězení za znásilnění. Obvodní soud pro Prahu 3 jej ve čtvrtek uznal vinným ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj a nepravomocně rozhodl, že má následující tři roky strávit ve vězení s ostrahou. Poškozeným dívkám musí navíc zaplatit odškodné ve výši více než půl milionu korun.

Soudkyně Lenka Hájková o vině Feriho neměla pochyb. Podle ní bývalého poslance usvědčují nejen výpovědi dívek, které soud uznal za věrohodné, ale i další důkazy. „Panu obžalovanému neprospívá ani okolnost, že se trestného činu dopustil jako mladý politik, ke kterému poškozené vzhlížely a měly k němu důvěru,“ řekla Hájková. Případ někdejší politické hvězdy pak podle soudců a advokátů přinesl několik věcí: dodal odvahu obětem podobných případů a také ukázal, jak do budoucna postupovat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.