Dění kolem firmy Tameh Czech, která dodává energie do huti Liberty Ostrava, nabralo tento týden rychlý spád. Firma, jíž huť dluží téměř dvě miliardy korun, nemá na nákupy uhlí a ani na další provoz. Proto na sebe u Krajského soudu v Ostravě podala insolvenční návrh. Už ve čtvrtek začal Tameh utlumovat dodávky energií do ocelárny, která zaměstnává šest tisíc lidí, a připravuje se na restrukturalizaci, která může fungování podniku výrazně proměnit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




