Nemáme dost českých zaměstnanců a nábor těch zahraničních je „zaseklý“, stěžují si firmy a žádají vládu, aby bariéry pro příchod cizinců uvolnila. Ministerstvo vnitra ale na základě nových dat tvrdí, že kvóty nejsou jediný problém: obrovské množství pracovních migrantů ze země odchází dříve, než musí. U některých národností je to i více než polovina. S firmami chce proto stát řešit, jak jich co nejvíce v zemi udržet.
Co se dočtete dál
- Kolik pracovních migrantů do Česka ročně přichází.
- Co mohou zaměsnavatelé udělat, aby zůstali.
- Kolik stojí dovoz jednoho zaměstnance.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











