Stát chtěl pomoci zaměstnat zdravotně postižené, místo toho vyrobil díru v zákoně, skrz kterou mu utíkají stovky milionů korun. Firmy mají povinnost zdravotně postižené zaměstnávat, často se tomu ale vyhýbají a místo toho přes účelově založené chráněné dílny vydělávají na invalidních příspěvcích. Stále častěji si také nárokují na příspěvcích nepřiměřené částky.
Stát na zaměstnávání postižených posílá více než deset miliard korun ročně. Zneužívání peněz má udělat přítrž novela zákona o zaměstnanosti, kterou připravilo ministerstvo práce.
Co se dočtete dál
- Jak funguje podvod s příspěvky pro postižené pracovníky.
- Jak chce ministerstvo motivovat zaměstnavatele, aby zdravotně postižených zaměstnávali co nejvíc.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






