Do českých škol chodí 5000 dětí s diabetem a další tisíce s jinými zdravotními obtížemi. Ne všem se ale dostávalo vstřícného jednání ze strany škol. Učitelé nechtěli asistovat třeba s pícháním inzulinu nebo pomáhat s aplikací léků. Podle nového vyjádření ministerstev školství a zdravotnictví by školy měly rodičům nemocných dětí vyjít vstříc a u vybraných zdravotnických úkonů pomoci. Dostanou k tomu školení, instrukce a společně s rodiči sepíší plán zdravotnické podpory.
Co se dočtete dál
- S čím zvládne pomoci učitel a na co už je potřeba zdravotník.
- Jak mají školy nově postupovat.
- Co na nové doporučení říkají učitelé.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







