Z peněz pro školství na příští rok je jedno z nejdiskutovanějších témat kolem státního rozpočtu. Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) hned po zveřejnění návrhu avizoval, že on pro něj ruku nezvedne. Přestože patří mezi ty ministry, kteří dostali přidáno, konkrétně 18 miliard korun. Bek však říká, že pro školství potřebuje ještě dalších deset miliard. To se ale podle expertů může opakovat každý rok, pokud bude chtít české školství držet krok s nejvyspělejšími zeměmi světa. Doporučují proto reformy, které ho zefektivní a dokážou v něm ušetřit desítky miliard korun ročně.
Co se dočtete dál
- Kolik požaduje ministr Bek.
- Kolik školství celkem potřebuje.
- Jak jsme na tom ve srovnání se světem.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









