Rozjetá Slavia tlačí za vlažného přihlížení místních diváků na stadionu v Tiraspolu domácí Šerif k jeho brance. Soupeři se ale podaří dvě akce a nad evidentně silnějším pražským týmem vede. Komentátor českého programu mudruje o tom, že postup do vyřazovací fáze Evropské ligy se otřásá. Opakuje to, přestože slávisté mají v tabulce stále solidní náskok na nepostupové místo. O tom, že jestli výsledek otočí, budou vítězi skupiny a postoupí rovnou do osmifinále bez nutnosti hrát v půlce února první kolo play-off, nepadne ani slovo. Takhle si tu v tom našem malověrném českém fotbalovém rybníčku žijeme. Pardon, žili jsme.

Týden před Vánoci jako by někdejší pochybovačství zmizelo. Poslední podzimní ligové kolo přineslo pěkné zápasy, a dokonce – světe dive se, v prosinci – i nebývalé návštěvy na stadionech. To jen několik dní poté, co Slavia, Sparta a Plzeň třemi výhrami v evropských pohárech stvrdily, že si zahrají v jarní vyřazovací části. Aby to dokázaly tři české týmy v jednom ročníku, to se ještě po rozdělení federace nestalo.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • České kluby na podzim notně vylepšily evropský koeficient a mají blíž Lize mistrů. Dokud se ale nezlepší, není to soutěž pro ně.
  • Příjmy za vysílací práva budou od příštího ročníku rekordní, ale podíl bohatších klubů nebude až tak vysoký.
  • Úspěch reprezentace na Euru by všechno přebil – co je ale doopravdy úspěchem?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.