Před týdnem ve čtvrtek večer se stalo něco, co doteď nemohu zpracovat. V srdci národa, v srdci Prahy, na Karlově univerzitě, v srdci Karlovy univerzity na filozofické fakultě, nota bene ve čtvrtém patře, kde sídlí bohemistika, byla prolita krev.
Vše v první chvíli vypadalo jako plánovaný akt terorismu. Ovšem zdá se, že tato brutalita byla spáchána bez jakéhokoli cíle či poslání. Zbytečné, čiré násilí. Zbytečný, čirý teror bez nároků či podmínek. Vražda ve jménu ničeho. Byl to teror bez důvodu. Teror bez terorismu.
Co se dočtete dál
- Co živí zlo?
- Může existovat zlo samo o sobě?
- A proč je ekonomicky jisté, že dobra je dvakrát více než zla?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






