Ve velké dluhopisové jízdě z loňského roku pokračuje Česká spořitelna i letos. Poté co loni vydala obří emise dluhopisů, hned zkraje roku vrhla na trh takzvané krizové dluhopisy za půl miliardy eur, což v korunách představuje částku 12,3 miliardy. Ve stejném objemu prodala dluhopisy rovněž v červnu a srpnu uplynulého roku. Celkem už spořitelna vydala tento druh obligací v objemu 67 miliard korun.

„Pro banky jsou tyto emise způsobem, jak dostát kapitálovým požadavkům,“ uvádí portfolio manažer společnosti Cyrrus Tomáš Pfeiler s tím, že je to pro banky zdroj financování. Podobné bondy vydávají ostatně i další bankovní domy na tuzemském trhu jako Raiffeisenbank nebo například UniCredit Bank. Kromě plnění požadavků bruselské regulace byla důvodem pro vydání bondů spořitelny i potřeba získat zdroje v eurech.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak spořitelna využije 500 milionů eur?
  • Proč banky vydávají tento druh dluhopisů?
  • Načasovala spořitelna prodej dluhopisů dobře?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se