Česká spořitelna dál pokračuje ve vydávání obřích emisí dluhopisů, které potřebuje pro doplnění svého kapitálu. V závěru srpna prodala na trhu bondy v objemu půl miliardy eur (zhruba 12 miliard korun), které se setkaly s velkým zájmem investorů. Stejně velkou emisi předtím upsala v červnu.
Splatnost dluhopisů je v březnu 2028, ale spořitelna má možnost je splatit o rok dříve. „Výnos je 5,5 procenta, což je na eurový dluh docela dost,“ uvádí portfolio manažer společnosti Cyrrus Tomáš Pfeiler. Pro investory byl podle něj dosažený výnos zajímavý.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









