Česká spořitelna dál pokračuje ve vydávání obřích emisí dluhopisů, které potřebuje pro doplnění svého kapitálu. V závěru srpna prodala na trhu bondy v objemu půl miliardy eur (zhruba 12 miliard korun), které se setkaly s velkým zájmem investorů. Stejně velkou emisi předtím upsala v červnu.

Splatnost dluhopisů je v březnu 2028, ale spořitelna má možnost je splatit o rok dříve. „Výnos je 5,5 procenta, což je na eurový dluh docela dost,“ uvádí portfolio manažer společnosti Cyrrus Tomáš Pfeiler. Pro investory byl podle něj dosažený výnos zajímavý.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se