Neuvěřitelných 25 let se táhl spor kvůli pádu dříve největší tuzemské soukromé banky – Agrobanky. Tu poslala Česká národní banka (ČNB) v září 1996 do nucené správy. Část akcionářů se s tím ale nesmířila a za to, že je svým postupem připravila o jejich majetek, požadovala od centrální banky mnohamiliardové odškodné. Tuto středu jejich žalobu soudy definitivně zamítly.
Co se dočtete dál
- Proč ČNB poslala Agrobanku do nucené správy.
- Proč menšinoví akcionáři neuspěli.
- Co je jediný úspěch spolku zastupující akcionáře.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









