Je třeba danit každou výhru nad 50 tisíc? A co když v kasinu někdo vyhraje sto tisíc, ale v kurzových sázkách stejný obnos zase prohrál? A jak si vlastně může stát zkontrolovat, kolik si kdo takto za rok vydělal? Příležitostní sázkaři i profesionální hráči na internetových fórech diskutují, za jakých okolností budou muset za letošní rok zaplatit daň z výhry. Do loňska se to týkalo jen těch, kteří vyhráli nad milion korun. Nově se ale hranice snížila na 50 tisíc, a tudíž se povinnost týká více lidí. Přinášíme odpovědi na nejčastější mýty a nejasnosti.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Zda se musí danit každá výhra nad 50 tisíc korun.
  • Proč je třeba platit daň, byť sázející všechno prohrál.
  • Počítají se i sázky a výhry u zahraničních provozovatelů hazardu.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.