Ministerstvo pro místní rozvoj čelí tlaku samospráv, aby odsunulo start digitalizace stavebního řízení. Starostové i hejtmani se obávají, že prvního července dojde ke kolapsu stavebního řízení. Zákon totiž nařizuje, aby od léta mohli stavebníci všechna povolení vyřídit elektronicky, jenže digitalizace v praxi drhne. Důvodem jsou opakované zásahy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Starostové proto žádají po ministrovi pro místní rozvoj Ivanu Bartošovi (Piráti), aby zajistil posunutí účinnosti zákona.
Co se dočtete dál
- Proč ÚOHS zakázal ministerstvu plnit smlouvu?
- Čeho se starostové obávají?
- Proč píší hejtmani premiérovi Fialovi?
- Co na to říká ministerstvo pro místní rozvoj?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








