Mají krátký dojezd, hlavně v zimě, stojí spoustu peněz a stát už nám na koupi nepřihodí ani cent. Dobíjecích stanic je pořád málo a jejich služby jsou také drahý špás. To jsou hlavní důvody, proč sedm Němců z deseti nejeví o koupi elektrického vozu zájem. Vyplývá to z posledního společného průzkumu časopisu Automobilwoche a berlínské agentury Civey specializované na online průzkumy veřejného mínění. Krajně negativně se k elektrovozům staví 37 procent dotázaných, přitažlivé jsou jenom pro desetinu.

Pro evropské automobilky sázející na elektromobilitu to není zrovna povzbudivá zpráva. Proto slibují, že brzy přijdou s nabídkou nových plně elektrických modelů za 20–25 tisíc eur, tedy mezi 500 a 600 tisíci korunami. Chtějí tak nejen čelit dotírající čínské konkurenci, ale také zlomit nechuť spotřebitelů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte nejlepší newsletter v Česku věnovaný EU Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska a Kateřina Šafaříková.