Podnikatel Prokop Svoboda se v realitách dostal na špičku. Chodí za ním movití lidé, kteří si chtějí pořídit luxusní rezidenci. S realitní kanceláří Svoboda & Williams, kterou spoluvlastní, se specializuje na prémiové nemovitosti. Roční obrat má kolem 300 milionů korun. „Tenhle byznys mě stále baví a naplňuje,“ říká pro HN Svoboda.

Ještě v 90. letech byl rád za pár stovek, které dostal za koncert s kapelou Hyena Family, v níž zpíval. Teď si ve volném čase užívá také „zpěv“ žab. Třeba i v noci s čelovkou prolézá mokřady, kde poslouchá a pozoruje hlavně obojživelníky. Příroda se stala jeho vášní, kterou propojil se svými zkušenostmi z byznysu.

Před dvěma lety založil společnost Refugium. Zřejmě první akciovku v Česku, která vykupuje zajímavé přírodní lokality a snaží se je obnovovat tak, aby v nich podpořila biodiverzitu a zajistila udržitelné fungování ekosystémů. K tomu chce využít i peníze korporací, na než se svou netradiční ochranářskou společností cílí. Akciovka mezi environmentálními neziskovkami vypadá neobvykle.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak se hudebník a úspěšný podnikatel Prokop Svoboda dostal k ochraně přírody.
  • Co Refugium nabízí a jak funguje.
  • Jak se na akciovku působící v ochraně přírody dívají neziskovky.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze