Bude to za necelý měsíc veliká sláva – podzemní dráha v Praze oslaví 50 let fungování. Dáma v takovém věku si určitě zaslouží gratulaci. Zvlášť když ji už dávno bereme jen jako normální dopravní prostředek, protože vyčpěl její někdejší ideologický punc „stavby československo-sovětské spolupráce“ a výkladní skříně politiky.
Letos ovšem jubiluje i odvržená, leč dodnes zajímavá alternativa. Totiž 60 let starý původní projekt. Jakou bychom dnes měli v Praze podzemku, kdyby stavba byla dokončena tak, jak se počítalo při slavnostním zahájení 7. ledna 1966? Nebyla by lepší než to, co nakonec vzniklo?
Co se dočtete dál
- Že se pražské metro původně stavělo jako systém podpovrchové tramvaje, je známá věc. Jenže co všechno to obnášelo?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








