Ajťáci berou ve státním sektoru o pětadvacet tisíc méně, než je průměr na trhu. Přetáhnout tak někoho ze soukromé firmy je pro vedoucí úřadů téměř nemožné. Řídí se tabulkovými platy a příplatky ke mzdě novému zaměstnanci dát nemohou. Pozici tak často obsadí někdo, kdo na pracovním trhu selhal nebo je úplný nováček. Kraje tvrdí, že chod úřadů už beze změny dál neudrží, a vymohly si proto změnu: odměny k tabulkovému platu už od prvního dne.
Co se dočtete dál
- Jak chtějí úřady změnit zákoník práce.
- Co jim na současném systému nevyhovuje.
- Jaké profese úřadům chybí nejvíce.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









