Kdo by ještě před rokem řekl, že Nvidia bude druhou nejhodnotnější firmou na světě, před Applem a jen těsně za Microsoftem? Cesta Nvidie k obrovské hodnotě jde stejným směrem jako hodnota Microsoftu. Obrovský nárůst přišel se sázkou na umělou inteligenci. A ani čerstvá oznámení nových produktů největších konkurentů nic nezměnila na tom, že se Nvidia ve středu 5. června dostala na tržní kapitalizaci přesahující tři biliony dolarů.

Nvidii pomohlo oznámení nových produktů a produktové strategie pro další léta na veletrhu Computex. Šéf firmy Jensen Huang veřejně potvrdil plán firmy nabízet každý rok novou generaci čipů potřebných pro trénování a provoz systémů umělé inteligence. I když s podobným oznámením a novými čipy přišli i konkurenti v čele s AMD a Intelem, nic to nezměnilo.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.