ZÁMEK SLAVKOV

Zámek Slavkov
Foto: Centrála cestovního ruchu – jižní Morava

Kde: Palackého náměstí 1, Slavkov u Brna
Sleva 50 procent na prohlídkový okruh, červen až září

Rezidenci slavného rodu Kouniců vystavěli na přelomu 17. a 18. století. Součástí areálu byl už tenkrát velkolepý park v módním stylu francouzských barokních zahrad, který dodnes patří k nejvýznamnějším ukázkám historické zeleně na Moravě.

Zámecké interiéry jsou plné šik fresek, štuk, umělecké sochařiny a obrazů. První místa v soutěži interiérové krásy vyhrávají sál Předků, Rubensův sál a kaple svatého Kříže. Zcela výjimečný je centrální oválný Historický sál, v němž památného 6. prosince 1805 uzavřeli příměří mezi Francií a Rakouskem.

Více na www.zamek-slavkov.cz.

LEVANDULOVÁ FARMA STAROVIČKY

Levandulová farma Starovičky
Foto: Centrála cestovního ruchu – jižní Morava

Kde: Starovičky 350
Sleva na vstup 50 procent, platná od 8. 6. do 31. 7.

Starovičky a levandule k sobě patří už od roku 2014. Tehdy zde farmář Stanislav Bíza se svojí nejbližší rodinou vysadil více než 40 tisíc keříků levandule. Pole, které se nachází v srdci jižní Moravy, v blízkosti Lednicko-valtického areálu, se stalo fenoménem. Levandule jsou ve Starovičkách pěstovány s BIO certifikací, tedy bez chemického ošetření. Takhle tu pěstují rovnou několik odrůd této rostliny. Po sklizni všechny levandule zpracovávají velmi šetrným způsobem tak, aby dosáhli co nejvyšší kvality květů, které dále využívají pro výrobu potravinových, šicích, relaxačních a kosmetických výrobků.

Více na www.levandulezmoravy.cz.

SINGLETRAIL MORAVSKÝ KRAS

Kde: Kopeček 771, Jedovnice
Sleva 300 korun na pronájem elektrokola na den, červenec až září

Singletrail Moravský kras, to jsou úzké stezky budované dle speciální metodiky, díky které jsou dokonalým místem pro akční pobyt v místní nádherné přírodě. Jednosměrné stezky pro horská kola jsou citlivě zasazené do terénu a zažijete na nich opravdovou zábavu. Vlní se mezi stromy, nikdy nevedou dlouho rovně, moc z kopce ani do kopce. V protisměru nikoho nepotkáte, nepřekáží vám pěší turisté. Zkrátka to můžete rozjet na maximum.

Více na singlekras.cz.

Singletrails Moravský kras
Foto: Centrála cestovního ruchu – jižní Morava

ZÁMECKÁ VĚŽ MORAVSKÝ KRUMLOV

Kde: Zámecká 1, Moravský Krumlov
Sleva na vstup 100 procent, celoročně (kromě ledna)

S MojaKartou můžete využít volný vstup na zámeckou věž s jedinečným výhledem do okolí. V současné době se zámek pyšní výstavou 20 velkoformátových pláten Slovanské epopeje od moravského rodáka, fenomenálního symbolisty a ikony vrcholné secese Alfonse Muchy.

V rozsáhlém zámeckém anglickém parku rostou vzácné jehličnany. Je to perfektní místo na piknik. Taky tu můžete poznat, jak se hraje discgolf – hit posledních let.

Více na mucha-epopej.cz.

Zámecká věž Moravský Krumlov
Foto: Centrála cestovního ruchu – jižní Morava

Článek byl publikován ve speciální příloze HN Dovolená nejen v Česku.

Text nevyjadřuje názor redakce

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist