Ani ne za tři týdny se má spustit nový systém digitálního stavebního řízení. Zatím to ale nevypadá, že by ministerstvo pro místní rozvoj už jen ladilo detaily a úředníci byli nachystaní. Naopak. Nestíhají se školit a počítače, na kterých mají novou agendu zpracovávat, ještě ani nejsou k dispozici. Obce se proto startu bojí a navrhují účinnost stavebního zákona o půl roku posunout.
Co se dočtete dál
- Proč starostové žádají odklad zákona.
- Mají už stavební úřady novou výpočetní techniku.
- Zrychlí digitalizace stavební řízení.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









