Uvalení dodatečných dovozních cel na čínské elektromobily v rozmezí 17 až 38 procent, které ve středu navrhla Evropská komise (EK), by nemuselo asijské výrobce tolik bolet. Expanzi čínských elektroaut do Evropy totiž přirážky podle odborníků neohrozí. Analytická firma Rhodium ve studii uvedla, že například největší čínský výrobce elektroaut BYD i přes dodatečné clo vydělá na jednom prodaném voze v Evropě sedmkrát více než v Číně.
Co se dočtete dál
- Jak se cla propíší do byznysu čínských automobilek.
- Proč Němci tolik prostestují.
- Co proti restrikcím zmůžou.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










