Poté co právníci hutě Liberty Ostrava ve středu 12. června podali insolvenční návrh, se rozběhl proces, nad kterým už britsko-indický majitel Sandžív Gupta nemá plnou kontrolu. I proto se tomuto kroku snažil dlouhé měsíce vyhnout. Už během pátku začali věřitelé přihlašovat první pohledávky. Jen těch z obchodního styku je po splatnosti za pět miliard korun.
Mezi prvními je přihlásila společnost Tameh Czech, a to ve výši 2,185 miliardy korun. Jde o neproplacené faktury za energie. Ostravská Liberty ale tyto pohledávky neuznává a snaží se je u soudu zpochybnit.
Co se dočtete dál
- Co by se mělo kolem hutě stát do konce června.
- Kdo jsou největší věřitelé Liberty Ostrava.
- Který soudce bude mít případ na starost.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









