Organizátoři šestého ročníku Podcastu roku v pondělí večer vyhlásili výsledky této ankety. Absolutním vítězem se staly Opravdové zločiny. Veřejnost svým hlasováním rozhodla také o nejlepších českých podcastových počinech v celkem 10 tematických kategoriích. V anketě Podcast roku hlasovalo přes 116 tisíc lidí.

Mezi 130 podcasty uspěl Bruselský diktát, jehož autory jsou unijní insideři Ondřej Houska, který je zahraničním reportérem Hospodářských novin, a podcaster, moderátor a novinář Michal Půr. Bruselský diktát se stal jedním ze čtyř Objevů roku. Cenu mu udělil Lukáš Hejlík. Podcast se zabývá aktuálním děním v Evropské unii, vysvětluje kontext a má detailní informace nejen z bruselské politiky. Zároveň nabízí placenou exkluzivní část a díly s podtitulem Abeceda, které zdarma vysvětlují základní fungování politiky v Evropě a jejích jednotlivých orgánů.

Mezi podcasty, které se zaměřují na aktuální události, v kategorii Zpravodajství a publicistika dominoval Vlevo dole. V podcastech v kategorii Zábava, které oslovují posluchače uvolněnou formou, uspěl Hype-Cast. V kategorii Životní styl a zdraví hlasující nejvíce zaujal podcast Brain We Are CZ. V kategorii vzdělávacích podcastů dostala nejvíce hlasů Hodina dějepichu. Kategorii Sport, zahrnující podcasty, které se věnují analýze výkonů a aktuálním sportovním událostem, ovládl podcast Kudy běží zajíc. V kategorii Byznys a osobní finance nejvíce zaujal podcast Ve vatě.

Veřejnoprávním Podcastem roku se letos staly rekonstrukce skutečných kriminálních případů Mirka Vaňury, které pod názvem Kriminálka vysílá Český rozhlas (ČRo) Dvojka.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist