Mluvil o tom už v 18. století zakladatel moderní ekonomie Adam Smith. Kdo pracuje přiměřeně, je méně ve stresu, vydrží déle a ve finále odvede více práce. I přesto jsou přesčasy ve firmách po celém světě stále běžné. V praxi přitom znatelně snižují jejich produktivitu. Cestou k větší výkonnosti je spíše co největší přizpůsobení práce osobnímu životu.
Ukázal to například průzkum estonského vývojáře softwarů Pipedrive z letošního června, který se dotazoval zástupců obchodních a marketingových oddělení z téměř tisíce firem z 85 států světa. Podle něj se stále více potvrzuje, že přesčasy nemají smysl, jelikož jen tvoří přepracované a nevýkonné zaměstnance. „Padla“ minulý rok nedodržovali ve dvou třetinách ze zkoumaných firem.
Co se dočtete dál
- Jak časté jsou ve firmách přesčasy a jak ovlivňují produktivitu.
- V jakém režimu pracují nejvýkonnější zaměstnanci.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









