Polští národovci se nepřipojí ke vznikající skupině v europarlamentu, kterou pod názvem Patrioti pro Evropu ohlásili Andrej Babiš s Viktorem Orbánem uplynulou neděli. Poláci zůstávají ve stejné frakci jako ODS, kde působili dosud.
Orbánovi se tak nepodařilo „pomstít“ italské premiérce Giorgie Meloniové za to, že jeho europoslance odmítla pustit do Evropských konzervativců a reformistů (ECR). I tak by se dalo nahlížet na poslední škatulata na půdě unijního parlamentu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









