Dvacítka mladých lidí sdružených kolem prezidenta Petra Pavla chce do veřejné debaty dostávat témata blízká její generaci. Proto založili platformu Impakt, jež má sloužit jako určitý poradní sbor hlavy státu. Řešit chtějí reformu školství, nedostupnost bydlení, evropské volby nebo duševní zdraví. „Nelze mladé lidi brát jen jako rukojmí, když se to hodí před kampaní, a potom témata, která nás pálí, nechat čtyři roky u ledu a vytáhnout je zase až před volbami,“ říká v rozhovoru s HN jeden z koordinátorů skupiny a zároveň student Právnické fakulty Univerzity Karlovy Tomáš Knap.

Kdo přišel s nápadem na vznik skupiny mladých lidí sdružených kolem Petra Pavla? 

Nápad založit platformu mladých přišel od prezidentské kanceláře. Oslovili vícero mladých lidí, kteří se veřejně angažují, nebo jsou vidět na sociálních sítích a zároveň se dají považovat za odborníky na různá témata. Všechny nás zkoordinoval (producent) Šimon Šebek, tehdy oslovil i mě, a tak jsme v podstatě vznikli. Chceme mít mezi sebou lidi, kteří už na svoje téma uspořádali nějakou akci, opravdu se jím zabývají do hloubky. Poprvé jsme se sešli v lednu jak s prezidentskou kanceláří, tak s prezidentem Pavlem.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaké největší problémy mladé generace vidí a co všechno by chtěli změnit.
  • Jak probíhá spolupráce s prezidentskou kanceláří.
  • Jaké akce mají za sebou a co dalšího plánují.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.