Na jaře stát vytipoval šest oblastí pro nové přečerpávací elektrárny a u dvou projektů už výrazně pokročil – měly by vzniknout na Labi u Libochovan na Litoměřicku a na Vltavě v lokalitě Vinice u Orlické nádrže. Jejich investorem by mohly být podniky Povodí, které už zadávají studie proveditelnosti na oba záměry. Na Orlíku by měla kromě Vinice vyrůst ještě jedna přečerpávací elektrárna na hrázi, další pak na Slapech, Pastvinách a Slezské Hartě. Pro ně se zatím investor hledá.
Co se dočtete dál
- Stát už pro dvě nové přečerpávací elektrárny vybral investory.
- Kde mají vzniknout a kdo je bude financovat?
- Co zbylé čtyři ze šesti vytipovaných lokalit?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








