Federální soud v USA počátkem srpna rozhodl, že Google provozuje nelegální monopol. Nyní je otázka, jak americké úřady na potvrzené porušování zákona ze strany Googlu zareagují. Soudce Amit Mehta sám nenavrhl způsob, jak tento nelegální monopol zastavit. To bude práce právníků ministerstva spravedlnosti, kteří Mehtovi mají předložit návrhy na možnou nápravu.
Jako nejúčinnější se přitom jeví krok, ke kterému v USA přistoupili naposledy před 42 lety: nucené rozdělení společnosti.
Co se dočtete dál
- Které kusy Googlu by regulátoři rádi oddělili z holdingu Alphabet.
- Jaký efekt může mít nucené rozdělení na konkurenceschopnost na trhu.
- Jaké zkušenosti Američané udělali se snahou rozdělit velké technologické firmy v minulosti.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











