Ministerstvo dopravy slibuje, že po uplynulém víkendu se zlepší situace na dálnici D1 před Brnem. Kvůli pracím na rozšíření dálnice o pátý a šestý pruh se tam letos běžně tvořily kolony delší než 20 kilometrů.
Zároveň silničáři avizovali, že druhou část oprav maximálně zkrátí. Za termín o dva měsíce kratší si připlatí, ale jen relativně málo. Proč to nešlo takto řešit dřív a taky na jiných kritických místech? Především prý kvůli zvyklostem při zadávání zakázek, které se mění až teď.
Co se dočtete dál
- Jak se mění přístup státu k soutěžím a termínům?
- A proč nešlo stavět rychleji už dřív?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









