Trať z Prahy do Berouna je zřejmě nejzchátralejší částí českých koridorů, troleje tu padají poměrně často. Zpráva z čtvrtečního odpoledne tak působila v systému dopravců i Správy železnic celkem normálně: porucha tratě, jezdí se jen po jedné koleji.

O tom, že se tam také málem srazily dva vlaky, ani slovo. Dvě soupravy byly na jedné koleji, první stála, druhá se k ní blížila zezadu a jen díky štěstí zastavila asi sto metrů od zadní části té první.

Během pár hodin se reportérovi HN ozvali tři lidé z drážního prostředí, obeznámení se skutečným děním – podivovali se nad tím, co se stalo a co následovalo. Jejich identita je redakci známa, verze se navíc prakticky shodují.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Co přesně se u Mokropsů stalo.
  • Proč to Správa železnic nenahlásila Drážní inspekci.
  • A co na to říká ministr dopravy?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se