Trať z Prahy do Berouna je zřejmě nejzchátralejší částí českých koridorů, troleje tu padají poměrně často. Zpráva z čtvrtečního odpoledne tak působila v systému dopravců i Správy železnic celkem normálně: porucha tratě, jezdí se jen po jedné koleji.
O tom, že se tam také málem srazily dva vlaky, ani slovo. Dvě soupravy byly na jedné koleji, první stála, druhá se k ní blížila zezadu a jen díky štěstí zastavila asi sto metrů od zadní části té první.
Během pár hodin se reportérovi HN ozvali tři lidé z drážního prostředí, obeznámení se skutečným děním – podivovali se nad tím, co se stalo a co následovalo. Jejich identita je redakci známa, verze se navíc prakticky shodují.
Co se dočtete dál
- Co přesně se u Mokropsů stalo.
- Proč to Správa železnic nenahlásila Drážní inspekci.
- A co na to říká ministr dopravy?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









