Útlum těžby uhlí v Česku je v posledních dvou letech velmi prudký a už se to odráží i na dopravním trhu. Taky to ale ukazuje, jak rychle v Česku klesá závislost na uhlí.
Nákladní divize Českých drah se kvůli tomu vloni musela vypořádat jak s propadem zakázek, tak s překvapivým přeceňováním majetku. Dva stěžejní typy vagonů odepsaly na hodnotě zhruba jednu miliardu.
Jde o řady Eas a Falls ze 70. a 80. let. Hlavně druhý typ je pro uhlí typický – tyto vagony umí v podstatě samy vysypat náklad třeba v elektrárně. A tím rychleji mohou přejít na další zakázku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








