Když se minulý týden loučil s pozicí národního protidrogového koordinátora, mohlo to vypadat, že o Jindřichu Vobořilovi teď už moc nebude slyšet. Z hlavního člověka ve vládě Petra Fialy (ODS) zodpovědného za přípravu zákona o regulaci konopí se přesunul do pozice premiérova externího poradce. S tím, že bude Fialovi k dispozici zhruba na pět hodin týdně. Hned tuto středu se ale představil v nové hlavní roli.

Coby předseda think-tanku nazvaného Racionální politiky závislostí byl u startu kampaně s heslem „Je to O. K.!“, za kterou stojí spřízněný spolek Racionální regulace. Společně si teď věří, že se jim podaří zvýšit tlak na vládu, aby do konce tohoto volebního období zavedla regulaci konopí tak, jak ji letos kabinetu dodal právě Vobořil.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Co teď bude dělat bývalý národní protidrogový koordinátor.
  • Jak chce z pozice mimo vládu tlačit na prosazení zákona, který sám navrhl.
  • Jaké změny týkající se konopí hodlá Fialova vláda do konce tohoto volebního období prosadit.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se