Měl to být „zlatý hřeb“ éry ministrování Vlastimila Válka (TOP 09). Miliardy v rámci zdravotního pojištění se měly začít rozdělovat tak, aby dotlačily co nejvíce Čechů k pohybu či docházení na prohlídky. Od původního návrhu přidávat peníze lidem, kteří se o sebe budou starat, ale ministerstvo po tlaku firem upustilo. A plánuje spíše trestat ty, kteří na prevence nechodí. Ustoupit musel Válek i z dalších plánů.
Co se dočtete dál
- Proč Válek upustil od slibu odměnit chytrými hodinkami lidi, kteří budou chodit na preventivní prohlídky.
- Jaké další změny ve zdravotním pojištění ministerstvo plánuje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









