České dráhy se už připravují na to, že budou platit rekordní pokutu za porušení hospodářské soutěže. Ukazují to dokumenty a informace, které HN v posledních týdnech k tématu získaly. Rozhodnutí očekávají na přelomu roku.
Jde o případ, který se táhne už od roku 2016. Úředníci Evropské komise udělali v kancelářích Českých drah prohlídku a zajistili komunikaci ohledně prodeje ojetých vagonů od rakouských drah těm českým – s žádostí, aby je ÖBB neprodávaly konkurenčnímu RegioJetu. ČD čelí správnímu řízení kvůli možnému kartelu – s maximální pokutou kolem čtyř miliard korun.
Teď případ zřejmě spěje k rozhodnutí. A jeho výsledkem může být pokuta ve výši kolem jedné miliardy korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









