Snahy bývalého vicepremiéra a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti) přesvědčit veřejnost i koaliční partnery, že proces postupné digitalizace státní správy funguje a má jen pár chyb, ve středu definitivně skončily. Vláda rozhodla, že nebude pokračovat ve vývoji jeho digitalizace stavebního řízení a vypíše zcela novou zakázku na dodávku jiného systému. Ten dosavadní, který čelil kritice úředníků, starostů i politiků, zmizí na softwarovém smetišti. Podle oslovených expertů je to spíš správné řešení.
Člen představenstva Asociace softwarových agentur Martin Burián poukazuje na to, že se u Bartošovy digitalizace nedodržely klíčové prvky moderního vývoje softwaru a došlo k mnoha pochybením. „Varianta začít znovu je správná v případě, pokud příklad digitalizace stavebního řízení poslouží k poučení,“ prohlásil pro HN.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









