Pár týdnů před koncem roku hodlá Národní sportovní agentura (NSA) navýšit příjmy svých lidí. Z toho, co letos ušetřila na svém provozu, chce převést 10,8 milionu korun na zvýšení platů. Celkově by se tak rozpočet na platy zvedl o čtvrtinu. Agentura to zdůvodňuje tím, že její pracovníci mají nízké platy a je také potřeba zvýšit konkurenceschopnost organizace, která přiděluje sportovní dotace. Návrh na převod už prošel minulý týden vládou, teď jej bude ještě posuzovat sněmovní rozpočtový výbor.
Co se dočtete dál
- Jak se navýší mzdové fondy v NSA.
- O kolik procent se zvednou mzdy.
- Co na to řekne rozpočtový výbor.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









