Ve velkých problémech se ocitla pražská Vysoká škola ekonomie a managementu (VŠEM). Roky totiž nezákonně vybírala od svých studentů poplatky za studium. Vyšlo to najevo poté, co Nejvyšší soud zasáhl v případě jedné z dívek, po níž škola vymáhala 170 tisíc korun, které se jí zavázala zaplatit i v případě, že studium nedokončí. Soud ale konstatoval, že předpis, který poplatky stanovil, byl nezákonný. A nezavazoval tedy k platbě, ač to tak škola prezentovala.
Co se dočtete dál
- Proč škola podle soudu vymáhala poplatky nezákonně.
- Co na to samotná škola.
- Kolika studentům by škola mohla vracet peníze.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











