Má to být po dlouhé době novela zákoníku práce, na kterou se těší i zaměstnavatelé. Například zjednodušuje uzavírání smluv s pracovníky a snižuje byrokracii. Firmy ji proto netrpělivě očekávají. Jenomže návrh už od srpna leží ve sněmovně, kde stále čeká na alespoň první projednání. Je proto jasné, že novinky nezačnou platit od ledna, jak se původně plánovalo. Jelikož je sněmovna zavalená stovkami návrhů a opozice přijetí některých obstruuje, firmy se obávají, aby se takzvaná flexinovela stihla ještě v tomto volebním období vůbec schválit. Apelují proto na politiky, aby už její projednání dál neodkládali.
Co se dočtete dál
- Proč mají zaměstnavatelé obavy o novelu zákoníku práce.
- Proč ji potřebují co nejdříve.
- Co jim slibuje ministerstvo.
- Jak se zachová opozice.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









